📻🎙🎤🎧🗣 W 6. odcinku podcastu „Porozmawiajmy o tłumaczeniach” moim gościem jest p. Damian Flisak, doktor nauk prawnych (Uniwersytet Monachijski), radca prawny, tłumacz przysięgły języka niemieckiego, specjalista prawa najnowszych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem punktów stycznych z prawem własności intelektualnej.

👨‍⚖️©™📖🏛 ✍Posiada wieloletnie i wszechstronne doświadczenie zdobyte przy obsłudze prawnej w renomowanych kancelariach prawnych, jak i na kierowniczych stanowiskach departamentów prawnych. Arbiter oraz członek Rady Sądu ds. Domen Internetowych przy PIIT. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu prawa własności intelektualnej, w tym monografii, oraz komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (jako redaktor oraz jeden z autorów). Wykładowca m.in. w Krajowej Szkole Sędziów i Prokuratorów, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, na Akademii Leona Koźmińskiego oraz INP PAN. Obecnie pełni funkcję Head of Public Affairs w Ringier Axel Springer Polska.

Rozmawiamy o:

✅ prawach własności intelektualnej w branży tłumaczeniowej,

✅ ochronie prawnoautorskiej przysługującej tłumaczom pisemnym i ustnym,

✅ prawach własności intelektualnej w kontekście tłumaczeń maszynowych i postedycji,

✅ ochronie prawnej pamięci tłumaczeniowych.

Inne wartościowe zasoby:

Pozostałe odcinki naszego podcastu znajdziecie na naszym blogu i na najpopularniejszych platformach podcastowych, a w tym Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts: