Język to podstawowe narzędzie pracy – i tłumacza, i prawnika. Nasze szkolenia pomogą doskonalić to narzędzie – tak by pisało się łatwiej i czytało przyjemniej.

Planujemy serię szkoleń na tematy związane z tłumaczeniami specjalistycznymi, poprawnością językową i dobrą komunikacją. Zapraszamy tłumaczy, prawników i wszystkich użytkowników języka (polskiego i nie tylko).

Zachęcamy do śledzenia naszej bieżącej oferty szkoleń i kursów.

Pierwsze szkolenie w ramach #IURIDICOMasterClass już w sobotę 11 czerwca! Na początek „Prosto o trudnych sprawach, czyli prosty język w tekstach prawniczych”. Prowadzi Justyna Zandberg-Malec z kancelarii Wardyński i Wspólnicy, przedstawicielka Clarity w Polsce, redaktorka prowadząca Codozasady.pl.

W trakcie szkolenia i praktycznych warsztatów dowiesz się:

  • skąd się biorą trudne teksty i jak zwiększyć ich zrozumiałość,
  • kiedy można uznać, że tekst jest już gotowy,
  • jak małymi krokami osiągnąć duże efekty,
  • jak pracować, gdy tworzymy tekst od zera, a jak wtedy, gdy możemy wprowadzać tylko drobne zmiany redakcyjne,
  • co ma legal design do prostego języka.
  1. dzień – 11 czerwca (sobota), 10:00 – 13:15 (w tym 15-minutowa przerwa) szkolenie online na platformie MS Teams.

Część teoretyczna, w trakcie której opowiemy o prostym języku w jego specjalistycznym, prawniczym wydaniu. W programie: czym jest prosty język, kiedy warto z niego korzystać, co ma wspólnego autor z projektantem i jak krótkim pismem zniechęcić klienta. Zaprosimy też uczestników do naprawiania i do psucia tekstów.

Koszt: 480 zł +VAT/osobę

  1. dzień – 13 czerwca (poniedziałek): 16:00 – 19:15 (w tym 15-minutowa przerwa), warsztaty* online na platformie MS Teams.

Część praktyczna, w trakcie której wiedzę zdobytą podczas części teoretycznej przełożymy na praktykę. Będziemy porządkować i upraszczać zdania i teksty. Odpowiemy na pytania i wątpliwości uczestników i podpowiemy, jak wprowadzić zasady prostego języka do codziennej komunikacji.

Koszt: 280 zł + VAT/osobę

Osobom biorącym udział w szkoleniu/warsztatach wydajemy certyfikat potwierdzający uczestnictwo. 

*Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsze uczestnictwo w szkoleniu.

Szczegółowy opis szkolenia.

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem portalu Evenea!